Jdi na obsah Jdi na menu

Hledáme ubytování pro žáky partnerské školy

2. 10. 2017

Hledáme ubytování pro žáky partnerské školy

Vážení rodiče, naše škola navázala spolupráci se školou v Halle nad Sálou. Cílem je dostat žáky naší školy, kteří se učí německý jazyk, do německy mluvícího prostředí a německým žákům, kteří se chtějí naučit česky, přiblížit českojazyčné prostředí. Protože se jedná o dlouhodobý projekt, je nejvýhodnější pro žáky, kteří s výukou německého jazyka v 7. ročníku začínají, neboť budou mít možnost, narozdíl od starších spolužáků, podívat se  do Německa celkem třikrát. Ve dnech 9. – 12. října se do Milovic přijede podívat celkem 9 dětí, sedm děvčat a dva chlapci ve věku 12 – 14 let. Účastní se čtyřdenního intenzivního česko-německého jazykového vyučování společně s těmi dětmi, které do projektu vstoupí. Jedinou podmínkou, aby se vaše dítě mohlo také zúčastnit, je ubytovat u sebe v uvedeném období, tedy od pondělí 9. října do čtvrtka 12. října německé dítě, zajistit mu stravování, uhradit cenu 4 obědů ve školní jídelně a 100 Kč na aktivity a jízdné mimo školu. Vaše dítě se pak počátkem dubna 2018 zúčastní podobných aktivit v německé škole v Halle. Hostitelská německá rodina přebírá veškeré náklady na pobyt dítěte včetně stravování, vstupů a jízdného MHD. Jedinými náklady tak zůstanou cestovné linkovým autobusem do Německa a zpět a případné kapesné. Pokud se rozhodnete své dítě zapojit, kontaktujte prosím neprodleně p. uč. Špeciána na mailu karel.specian@zsmilovice.cz. Obratem Vám bude zaslán formulář s informacemi a programem.